Celebs Blog

House of Celebrities

Trend

Рюдигер Маска

Рюдигер Маска Антонио Рюдигер (роден на 3 март 1993 г.) е немски професионален футболист, който в момента играе като централен защитник на Челси във Висшата лига и на германския национален отбор. Рюдигер започва професионалната си кариера във VfB Щутгарт, където играе за резервите на клуба в 3. Лига и основен отбор в Бундеслигата. Той се присъединява към ромите през 2015 г., първоначално под наем, а след това на цена от 9 милиона евро година по-късно. Рюдигер Маска Той беше подписан от Челси за около 27 милиона британски лири през 2017 г., спечелвайки Купата на ФА през първия си сезон, Лига Европа на УЕФА във втория и Шампионската лига на УЕФА през 2021 година През март 2014 г. той направи своя международен дебют за Германия. Поради контузия, получена по-рано през сезона, той беше принуден да пропусне Евро 2016 на УЕФА, въпреки че беше член на страната, която спечели Купата на конфедерациите на ФИФА 2017. Той бе задържан в състава за Мондиал 2018, а по-късно се състезава в УЕФА Евро 2020.

Рюдигер направи своя дебют в VfB Щутгарт II срещу Арминия Билефелд в 3. Лига на 23 юли 2011 г. [4]Рюдигер дебютира в Бундеслигата за първия отбор на VfB Щутгарт срещу Борусия Мьонхенгладбах на 29 януари 2012 г., но беше заменен от Рафаел Холцхаузер в 79-ата минута при поражение с 3: 0. Договорът на Рюдигер със Щутгарт е удължен до юни 2017 г. на 19 април 2013 г. Той бе изгонен в 74-ата минута при загуба с 2: 0 домакинство срещу Гройтер Фюрт на 4 май. На 1 юни Рюдигер игра във финала на DFB Pokal срещу Байерн Мюнхен, който загуби с 3: 2. Той направи 24 участия за основния отбор през втория си сезон, както и 4 участия и 2 гола за резервния състав Рюдигер бе изгонен с червен картон в 84-ата минута при равенството 3: 3 срещу Хамбургер на 20 октомври 2013 г. Рюдигер направи 35 участия и отбеляза две голове през сезон 2013-14. [9] Поради различни заболявания, Рюдигер направи само 20 участия и имаше една асистенция през следващия сезон.

Той дебютира при победа с 2: 0 на гости над Фрозиноне на 12 септември. В 1-1 домакинско равенство срещу Милан на 9 януари 2016 г. той вкара първия си гол за Рома в четвъртата минута. [13] Той направи 37 участия и вкара два гола по време на сезона си заем на Рома. [9] На 30 май Рома обяви подписването на Rüdiger от за 9 милиона евро плюс 0,5 милиона евро бонуси по четиригодишен договор.

Той бе изгонен с втори жълт картон в 81-ата минута при домакинско поражение с 1: 0 срещу Виляреал в осминафиналите на Лига Европа на УЕФА на 23 февруари 2017 г., като заместник, заместващ Костас Манолас в 46-ата минута. Той бе изгонен с червен картон в 93-ата минута на домакинското поражение на Дерби дела Капитале с 3: 1 от Лацио на 30 април. [16] Рюдигер имаше 35 мача и четири асистенции във втория си сезон с Рома.